Przejdź do treści

misja marki

DŁUGIE ŻYCIE AKCESORIÓW

Wierzę, że najlepszym krokiem do wspierania Matki Ziemi jest używanie tego, co już posiadamy. Nie decyduj się na zakupy pod wpływem chwili, przemyśl dobrze wydatek.Jeśli decydujesz się na zakup nowej rzeczy - niech będzie ona wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów, dostosowanych do Twoich potrzeb.Długie życie akcesoriów to nie tylko wybór ponadczasowego wzornictwa, ale także dbanie o akcesoria.

Mniej znaczy więcej

Moje projekty są oznaczam tylko jedną tekstylną metką, bo uważam, że to w zupełności wystarczy. Epatowanie wielkimi logotypami powinno przejść do lamusa 😉Nie znajdziesz u mnie przywieszanej metki z ceną, którą zaraz po zakupie oderwiesz i wyrzucisz do śmieci. Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o moich produktach znajdziesz w małej, ręcznie wykonanej ulotce, którą warto zachować na później.Podobnie jest z pakowaniem wysyłek - używam papieru, kartonowych pudełek oraz papierowej taśmy, które najłatwiej jest poddać ponownemu użyciu (np. do pakowania prezentów) lub przetworzeniu. Jeśli otrzymujesz swoje zamówienie w plastiku - możesz mieć pewność, że pochodzi z drugiej ręki - najpewniej otrzymałam w nim zamówione materiały.

Do ostatniego skrawka

Mam świadomość, że każdy biznes, który produkuje rzeczy z nowych materiałów jest szkodliwy dla środowiska, bo generuje kolejny odpad i zostawia ślad węglowy.Na obecną chwilę udział tkanin z drugiego obiegu w moich projektach to około 40%. Marzę o zrównoważonym biznesie, w którym udział tkanin z drugiego obiegu byłby w przeważającej części. Jednak nowe tkaniny zapewniają mi stałość produkcji i konsekwencję w jakości. Dlatego robię, co mogę: kupując materiały wybieram tkaniny polskiej produkcji z certyfikatem Standard 100 by Oeko-Tex® oraz zużywam tkaniny do ostatniego kawałka.Jak to robię? Ze skrawków tkanin szyję przydasie - małe kosmetyczki/portfeliki, które dodaję do Waszych zamówień. Poza tym na wszystkie moje produkty daję 2 lata gwarancji i naprawiam akcesoria bezterminowo, dając im dłuższe życie.